Zespół

Marcin Wysocki

Marcin Wysocki

Współzałożyciel, CIO

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie inwestycyjne. Pracował dla funduszy Advent International, AIG Capital Partners i Tar Heel Capital. Był również inwestorem i członkiem komitetu inwestycyjnego Giza Polish Ventures. W swojej karierze prowadził inwestycje w spółki z branży produkcyjnej, innowacyjnego budownictwa oraz mediów. Ma również duże doświadczenie w projektach z sektora
e-commerce, e-travel i nowych technologii.

Zasiadał w zarządach i radach nadzorczych wielu spółek prywatnych i publicznych.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jakub Leonkiewicz

Jakub Leonkiewicz

Współzałożyciel, CEO

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej. Pracował dla JP Morgan Chase & Co. w Londynie i Warszawie, gdzie doradzał przy ponad 30 transakcjach z zakresu fuzji i przejęć, pozyskania kapitału oraz restrukturyzacji długu.

Pracował także w firmie doradztwa strategicznego Roland Berger oraz był doradcą zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pełnił funkcję członka i przewodniczącego rad nadzorczych w wielu prywatnych i publicznych spółkach z sektora MŚP.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz programu wymiany na London School of Economics and Political Science.

Piotr Panasiewicz

Piotr Panasiewicz

Dyrektor inwestycyjny

Posiada unikalne połączenie doświadczenia w działalności inwestycyjnej oraz menedżerskiej. Pracował dla amerykańskiego funduszu private equity Highlander Partners, gdzie odpowiadał za inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Był również prezesem zarządu spółki portfelowej funduszu Value4Capital, a także konsultantem w firmie doradczej Alvarez & Marsal
(d. Kolaja & Partners), gdzie prowadził projekty z zakresu zarządzania operacyjnego i restrukturyzacji.

Zasiadał w radach nadzorczych spółek z różnych branż, a także doradzał funduszom venture capital w rozwoju spółek portfelowych.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz posiada
tytuł CFA.

Zenon Dąbrowski

Zenon Dąbrowski

CFO, dyrektor inwestycyjny

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w transakcjach na rynku fuzji i przejęć. Pracował dla funduszy ARX Equity Partners (d. DBG) oraz 21 Concordia, gdzie odpowiadał za realizację projektów inwestycyjnych w sektorach e-commerce, opieki zdrowotnej, innowacyjnych usług i produkcyjnym. W funduszach ARX i 21 Concordia łączył praktykę inwestycyjną z funkcją CFO.

Pełnił także funkcję członka zarządów oraz rad nadzorczych wielu spółek portfelowych i publicznych.

Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz posiada tytuł biegłego rewidenta.

Logo Avia

Biuro Doradcze Avia Capital

Bitwy pod Rokitną 1/38
01-506 Warszawa

+48 602 263 852

General Partner Avia Capital

2 Place de Strasbourg
2562 Luxembourg

+352 6919 94630